Дошкільний навчальний заклад №210

Пам'ятка про способи загартування дітей

Загартування організму – це проведення заходів, спрямованих на підвищення його опірності до несприятливих впливів метеорологічних факторів (холоду, високої температури, вологості, руху повітря). Загартування тісно пов'язано з загальним пристосуванням організму до навколишнього середовища і має велике значення в акліматизації людини.

Успішність і ефективність загартування можливе тільки при дотриманні ряду принципів: поступовості, систематичності, комплексності й обліку індиві-дуальних здібностей. Вираз "Сонце, повітря і вода – наші кращі друзі" несе в собі філософський зміст, тому що всі три складові є факторами загартування.

Загартування повітрям.

Повітряні ванни підвищують тонус нервової системи, поліпшують крово-обіг, обмін речовин і збільшують опірність організму. Загартування робити в ого-леному або напівоголеному виді. У шкільному віці прийом повітряних ванн - влітку, у місцях, захищених від вітру. Для ослаблених температура повітря повинна бути не нижче 20-22 °С. Для більш міцних дітей - не нижче 16-18 °С. Тривалість першої процедури - 5-10 хвилин. Щодня збільшується тривалість процедури на 5-10 хвилин. Максимальна тривалість – 1,5 години, в русі – 2-4 години

Загартування сонцем.

При прийомі сонячних ванн потрібно лягати ногами до сонця, голову захищати парасолькою або капелюхом, очі – сонцезахисними окулярами. Необхідно систематично змінювати положення тіла й уникати рясного потіння, не знаходитися на сонці після купання. Після сонячних ванн змазувати шкіру живильним кремом. Приймати сонячні ванни через 30-40 хвилин після сніданку і не менш чим за 1 годину до обіду. Тривалість першої ванни – 5 хвилин, щодня додавати по 5 хвилин.

ЗНАЧЕННЯ ЗАГАРТУВАННЯ


• Загартування – підвищення стійкості організму до несприятливих зовнішніх впливів у результаті систематичного тренування його захисних механізмів.
• Приступаючи до загартування, треба переконатися в необхідності загартування. Створити психологічний настрой.
• Загартування повинно бути систематичним, а не від випадку до випадку. Навіть двотижнева перерва в значній мірі погіршує досягнутий раніше ефект.
• Дотримуватися принципу поступовості. Не можна різко знижувати температуру води або повітря, а також збільшувати тривалість загартовуючої процедури.
• Не забувати про індивідуальний підхід. Температура повітря або води, тривалість процедури встановлюються з урахуванням індивідуальних особливостей людини: віку, статі, стану здоров'я, рівня фізичного розвитку, чутливості до холоду і жари. Для підвищення ефективності загартування використовувати всі засоби – сонце, повітря і воду.
• Проводити загартування в гарному настрої, щоб воно приносило задоволення. Позитивні емоції цілком виключають негативні ефекти охолодження або дії жари.